Dada wasangika luno kuseli kwa uvunu

Doda labana batatu balisangilila lili luluma kuseli kwa uvunu na mama munyake uyo ni hule chipichi jalepo kwa Chigalu ku Blantyre.

Mwanalume uyu walikutola chiwuya cha bana batatu kwene chifukwa chakugomezga kuti nkhuku iyo yikupenjapenja yikugona na njala yayi wakasongaso hule lakanthukanthu ilo lenda lavuka kwa Chigalu.

Sono banthu aba bakumananga kuseli kwa uvunu uwo uli pafupi na chimbuzi cha munthu munyake.

Banthu banandi bakamanyanga kuti kuseli kwa uvunu kukusweka gule kwene bakakhala waka chete chifukwa khuni la mango ilo lili mumphepete mwa nthowa likukumana na masuzgo yanandi.

Sono mwanakazi munyake wakagongolikapo ku mama wa doda ili. Ndipo mama uyu sono wakayamba kulondola mendelo gha mfumu wake mpaka wakakola yekha bwaaa. Iye wakamusanga kuseli kwa uvunu wali luno na pant wuwo chaaaa!

Mwanakazi uyu wakayamba kutimba wose mfumu wake pamoza na hule  wuwo ndipo bakavwilananga na gulu lachinyamata la mumuzi uwu.

Banthu aba bakabakakilila na vingwe pamoza nakukabapeleka kwa Mfumu ndipo kukapulikikwa chitengelo ngeti kuli nyifwa.

Tipulikenge umo vimalilenge

Comments

comments


TAG

monsterid

Work hand in hand in digging and delivering real news as they happen to Nkhani Mchitumbuka website


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *